sobota 29. listopadu 2014

Proč je pomeranč tak super?

Určitě jste již někdy četly nebo alespoň slyšely o pomerančovém čističi od Karla Hadka. Nebo snad ne? Tak teda pro ty, kdo bio a přírodním výrobkům tak moc nepropadly, ho tak nějak zkrátka představím.

[zdroj]
Pamatujete si jak vaše babička uklízela všechno jedním saponátem? Takový ten, co si přinesla odněkud v kanystru, doma ho přelila do lahve od Jaru a tím myla všechno. Myla s ním nádobí, okna, pucovala podlahu. Když děda na koberci udělal skvrnu od horčice, babička pohotově vzala saponát, a začala koberec drhnout, dokud se flek neztratil. Nebo když dědoušek přišel ze svého kumbálu s černýma rukama od oleje a šmíru a došla solvina. Babička mu kápla na ruce saponát a černota byla pryč. Prostě takový zázračný přípravek.

A čím je vlastně Orange-Sanitol od Karla Hadka tak úžašný? Protože je to přírodní čistič. A protože je to nejvoňavější čistič, který jsem kdy měla. A protože je strašně univerzální.

Karel Hadek vymyslel čistič, který je z přírodních ingrediencí. Hlavní čistící složkou je pomerančový olej - jak jinak, který je skvělým přírodním rozpouštědlem a další citrusové oleje - např. grapefruitový.


Používám jej na mytí nádobí - rozředím si jej do lahve, a používám jako klasický mycí prostředek. Na mytí podlah. Na mytí oken. Na rychlou záchranu oblečení před mastnýma či jinýma flekama (ano, často!). A víte co na něm mám nejradši? To, že po umytí podlahy/nádobí/oken byt nádherně voní po pomerančích. Což mě po nenáviděném úklidu dokáže skvěle povzbudit ;-)

Složení:
Citrus dulcis, Ethyl alcohol, Turpentine oil, Polysorbate 80, PEG-40 Hydrogenated castor oil, Isopropyl alkohol, Pinus sylvestris, Citrus grandis, Litsea cubeba, Melaleuca Alternifolia

Ve složení není žádné pěnidlo - tudíž nepění, pouze vytvoří jemný bílý povlak na povrchu. Díky tomu je čistič je biologicky odbouratelný, takže není třeba se bát, že po jeho používání zaměstnáte personál čističky na celý den, a nevyhubíte s ním ani záhon kytiček

Jako jeho malou a jedinou nevýhodu bych možná považovala cenu. Ovšem je to jen počáteční investice, jelikož se čistič ředí. Je to silný koncentrát a 150 ml pořídíte za 125 Kč.

PS: Když jsme u těch pomerančů, znáte annoying orange?A co Vy, řešíte přírodu i u čističů domácnosti?


12 komentářů:

 1. Týýýjo, o tom slyším poprvý!
  Annoying orange je čupr! :D

  OdpovědětVymazat
 2. No ano ano ano, pomeranč je úžasná věc a na té vůni mám závislost.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Člověk se na ten úklid těší o trochu více, když ví, že to pak bude tak hezky cítit, že? ;-)

   Vymazat
 3. Pomeranče jsou prostě super :3
  http://british-girl.blog.cz/

  OdpovědětVymazat
 4. Pomeranče miluju! Jen se jich nesmím přejíst, protože mi potom vyskočí všude vyrážka. U nás doma zatím přírodní čističe moc neřeším, ale postupem času se na ně chci přeorientovat, tak si myslím, že tenhle uni-čistič bude vhodným kandidátem :) Díky za tip Klári :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A Annoying Orage naprosto skvělý! :) Jeden přímo pro Tebe! :D
   https://www.youtube.com/watch?v=dkHJKakHMpo

   Vymazat
  2. Není za co ;-) Ty jo, alergie na pomeranče? No to by bylo něco pro mě, jsem schopná vypít během dne krabku pomerančového džusu :D

   A ano, tohle je dokonalý díl! :D Wasaaaaabi

   Vymazat
 5. Páni to je super, to musím mít :) I když pomerančům moc nefandím, ale když to neplatlám na sebe, tak to přežiju :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Určitě zkus, jde vidět, že ti mozek zelená víc a víc, co? :D

   Vymazat
 6. Ahoj,
  já už dost dlouho používám jen domácí přírodní čistidla (tohle tedy neznám :-), protože to zkrátka funguje a nic špatného to nedělá. Například si vyrábím super jednoduchý univerzální desinfekční sprej na povrchy: 3% peroxid (z lékárny), do kterého nakapu nějaký esenciální olej - voalá !! Nebo si vyrábím prášek na bílé prádlo - ten je nejsuprovější :-) - můžeš mrknout tady: http://nevsednidny.blogspot.cz/2014/09/neprekonatelny-prasek-na-bile-pradlo.html . No a mnoho dalšího ...nebudu zahlcovat informacema tento komentář :-)
  Tvůj příspěvek se mi líbí, přináší nové info :-)

  Petra

  OdpovědětVymazat

Děkuji moc za příspěvek a těším se na Tvou další návštěvu! ♥