pondělí 10. června 2013

Yves Rocher - Levandulový antiperspirant

Prý levandule z Provence. No co já vím, těžko říct odkud ta levandule je, ale cítit tam jde, to je pro mě jako levandulo-milce to nejpodstatnější. Antiperspirant je kuličkový, není to moje nejoblíbenější aplikace deodorantu, ale dalo by se říct, že je to lepší než pudr. S tím mi to prostě nejde.

Byla jsem několik roků zvyklá používat sprejové antiperspiranty od Dove, to byli moji oblíbenci. Ale když jsem tak nějak měnila své zvyky a začala používat přírodní kosmetiku (především), tak jsem si řekla, že by možná bylo vhodné vyměnit i sprej za něco přírodnějšího. 

Antiperspirant fakt funguje, podrobila jsem jej i zátěžovému testu ve formě běhání a taky fitness boxu. A ustál to. 
 
Co mě ale překvapilo a hodně zklamalo je přítomnost hliníku (ne, ještě se neodstěhoval do Humpolce, bohužel). Dávám Vám teda k nahlédnuti i složení: Aqua, Aluminium Chlorohydrate, PPG-15 Stearyl Ether, Aloe  Barbadensis Leaf Juice, Steareth-2, Parfum, Steareth-20, Linalool, Limonene.
Kam se poděla levandule? Asi tam bude pouze ve formě parfému. Což mi přijde jako škoda.

Proto jsem s hledáním příhodného antiperspirantu/deodorantu neskončila. Tenhle je fajn, ale složení je pro mě velkým zklamáním, chtěla bych něco víc "bio". Nějaké tipy?

10 komentářů:

 1. HHahah, hliník se odstěhoval do Humpolce :)...Levandulová vůně je mi příjemná a když vydrží i ten zátěžový test (což by měla být u antiperspirantu samozřejmost, ale vždycky není), tak to mě celkem zaujalo :).
  MalaMacanda.blogspot.com

  OdpovědětVymazat
 2. Levanduli zbožnuju, navíc tenhle produkt má i krásný přebal.
  Ale kuličkové deo nemám moc v lásce. Vlastně doma žádný nemám, ale možná nějaký pořídím. I když já nevím jestli bych si zvykla na tuto aplikaci.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No jo, vím že kuličky nejsou moc oblíbenou aplikací pro většinu lidí. A docela to chápu :-)

   Vymazat
 3. kuličkové antiperspiranty nemám ráda, přijde mi to nehygienické a tak nějak se toho štitím :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Většina lidí se potýká s tímto problémem. Co se mi na nich líbí je to, že nezatěžují životní prostředí aerosoly :D

   Vymazat
 4. Tip? No...upřímně řečeno...-žádní přírodní prostředek proti potu na mne jaktěživo nefungoval :/ od Yves Rocher jsme měla dva a také nefungovaly. Takže buď si narazila na nějaký dobrý kousek anebo se holt já moc potím :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Fakt? Tenhle mi fakt funguje. Ale nějaký přirodní přípravek přece musí existovat! :D Já ho jednou najdu!

   Vymazat
 5. žádný antiperspirant bez hliníku nenajdeš, protože jen díky hliníku funguje proti potu tzn. v podstatě ucpává potní žlázy a tím pádem i mízní uzliny, takže vylučují méně toxinů tzn. potu...kdežto deodoranty fungující jen jako osvěžení a ovonění potu žádný hliník obsahovat nebudou...a ty mám ráda od Alverde :-) A k tomu hliníku, je sporný protože právě znemoňuje vyloučení toxinů, které se tak hromadí v těch uzlinách v horním kvadrantu prsu, kde se nachází i nejvíce nálezů rakoviny prsu a jelikož se ženy holí více, než muži, tak i u žen se najde více nálezů, než u mužů, jelikož se hliník lépe absorbuje přes kůži již oholenou, jinak by se ho hodně zachytilo na chloupcích...

  OdpovědětVymazat

Děkuji moc za příspěvek a těším se na Tvou další návštěvu! ♥